تائید یا انکار اولیا و صالحین

با سلام

آقای طاهری طی دوره ها درباره زندگی های بعد از مرگ سخن گفته اند. گفته اند که بعد از این دنیا ما به مرحله ی بعد میرویم مرحله ای که نام آنرا لامکانی یا فرامکانی نامیده اند. طبق نظر ایشان هر کسی در این زندگی متعالی باشد بلافاصله پس از مرگ به لامکانی رفته و دیگر نه در خواب کسی می آید و نه به هیچ شکل قابل رویت یا برقراری ارتباط است.

جالب اینجاست که ایشان این موضوع و کل چرخه الیه الراجعون را به تفضیل عنوان می کنند و می گویند این نظر ماست و می توانید آنرا نپذیرید اما همین مطلبی که فرضیه ی ایشان است ملاک بسیاری از مباحث بعدی ایشان است که بر درستی همه آنها تاکید دارند. از جمله می توان گفت کسانی که با اولیا ائمه و پیامبران در عالم معنا ارتباط پیدا می کنند را براحتی رد می کند و با زیرکی خاصی به این سمت سوقشان می دهد که اینها که می بینید غیرارگانیک هایی هستند که تغییر شکل داده اند و محال است آنها که متعالی بوده اند در این دنیا باقی مانده باشند (به مباحث ترم شش مراجعه فرمائید). به نوعی این موضوع به رد حضور ائمه و اولیا مرتبط می شود و به نوعی حضور آنان را انکار می کند.

آقای طاهری با اینهمه اطلاعات و آگاهیها و دریافتهای به اصطلاح ناب خودشان هنوز به درک این نرسیده اند که این بزرگان به مقام حی شدن رسیده اند و فارغ از زمان و مکان حضور دارند. نمی دانند که حقیقت وجود آنان جاریست و در کمک به تمام پیروان و شیعیانشان همیشه دست بکارند. ایشان با تمام ادعایشان هنوز نمی دانند که اهل بیت کشتی نجات هستند یعنی چه. مگر حضرت رسول زمان تعیین کردند که امروز تاریخ اعتبار حرفشان تمام شده باشد؟

در آموزشهای آقای طاهری کلا خود ایشان محورند. هوشمندی هم که طبق پست های قبلی گفتم که نام دیگر خود ایشان است نه جبرئیل یا روح القدس.

نتیجه ای که تا امروز پس از خروجم از عرفان حلقه گرفتم به این رسیدم که آقای طاهری به دنبال مطرح کردن خود بوده و خواسته همه از او به سمت خدا بروند. برای اینکه بگوید من خوبم دانسته یا نادانسته بسیاری از حقایق را کتمان کرده اند. پوشاندن حق و حقیقت و خودمحوری و خودبزرگ بینی صفت کیست؟ صفت یک انسان خدایی و وارسته؟

با تمام وجود همیشه امیدوارم که در مورد آقای طاهری اشتباه کرده باشم اما تا این لحظه هر روز بیشتر به خطاها و انحرافاتی که در راه ایشان وجود دارد پی برده ام و می بینم که بسیاری از اهالی عرفان حلقه خود را برحق و نائب امام زمان (که برخی از شاگردان معتقدند آقای طاهری خود امام زمان است) می دانند و بقیه بخصوص دینداران باید بیایند از آنها یاد بگیرند و همه جز خودشان بر راه نادرست قدم می گذارند. اکثریت حلقه ای ها متعصب و خودخواه و مدعی اند و جز خودشان کسی را قبول ندارند اما خوب از استادشان آموخته اند چگونه با کلمات بازی کنند خود را قدیس و صاحب حق معرفی کنند و پشت صحنه خدا می داند چه می کنند.

این متن را بابت دینی بود که به ائمه معصومین علیه السلام حس می کردم نوشتم و ای کاش بجای استفاده از حلقه هاف از اسما الله استفاده کنید. کاش بیشتر صلوات بفرستید و اولیای خدا درود و سلام نثار کنید تا پاسخ درود شما را پاک ترینهای خلقت بدهند و بگویند سلام و دورود و رحمت خدا بر شما باد. آیا این بهتر است یا مثبت و منفی های حلقه؟ آیا ذکر یا رزاق و یا شافی بهتر است یا دفاعی و فرادرمانی؟

به شدت احساس خسران می کنم برای جماعتی که ناب ترین های آئین خود را با اسباب بازیهای حلقه معاوضه کرده اند و جالبتر اینکه احساس پیروزی از این شکست سخت دارند و شرمنده ام از مدت زمان طولانی از عمرم که من نیز غافل و دور بوده ام و شاید هم هنوز باشم و آنجنان که باید حق دین و آئینم را بجا نیاورده ام.

خدا همه ما را آگاه کند و ببخشد و بیامرزد.

/ 0 نظر / 9 بازدید