انبیاء و امامان

طبق تعالیمی که در عرفان حلقه وجود دارد آنچه عموم مردم بنام روح می شناسند، کالبد ذهنی نامیده می شود که پس از مرگ می توانند اگر وابستگی نداشته باشند و به قدر کفایت آگاه باشند، از برزخ گذشته و به زندگی بعد که یک بعد کمتر از اینجا دارد (لامکان) نقل مکان کنند و پس از عبور از برزخ و ورود به مرحله ی بعد دیگر بدین زندگی نمی توانند بازگردند. از آنجا که اولیای خدا مانند امامان و پیامبران وابستگی نداشته و آگاهند پس از مرگ بلافاصله به لامکان رفته و دیگر بازنمی گردند، اگر هم قرار باشد بیایند باید رسالتی بسیار عظیم داشته باشند و باز طبق نظر آقای طاهری آنچه ما در خواب یا بعضا بیداری می بینیم و فکر می کنیم آن بزرگواران هستند احتمالا غیرارگانیک هستند که خود را به شکل امامان و بزرگان درآورده اند و قصد فریب ما را دارند که آقای طاهری توصیه کردند وقتی چنین صحنه هایی می بینیم تشعشع دفاعی بگیریم تا از ما دور شوند.

مدتها تئوری آقای طاهری برایم قابل قبول بود، آنچه درباره ی چرخه ناسوتی گفته اند یا در مورد رفتن به جهان دیگر بزرگان، بصورت آنی، اما امروز به تمام آن نظریات شک دارم، اینکه آیا چرخه ی ناسوتی به همان شکل است که ایشان گفته؟ همه انسانها تمام مراحل را طی می کنند؟ و کسی در این زندگی به کمال نمی رسد و باید تا بالای چرخه برود!

ممکن است این فرم آقای طاهری درست باشد اما همزمان بسیاری فرم های دیگر نیز کنارش رخ بدهد. مثلا بزرگان و اولیا می توانند در همین زندگی به رستگاری برسند، به لقاء الله بپیوندند و مانند حضرت علی (ع) رستگار شوند، وقتی به لقاء الله رسیدیم از دید حضرت حق می بینیم و خداوند همیشه برای کمک و هدایت بندگان خود اقدام می کند پس (حقیقت وجودی) اولیای خدا می تواند برای کمک به سایر انسانها بازگردند و پیامهایی برسانند. از شما می پرسم چه رسالتی بالاتر از نجات یک انسان وجود دارد؟ در قرآن آمده که کسی که یک نفر را نجات دهد مانند اینست که تمام بشر را نجات داده، برخلاف آقای طاهری که نجات فرد برایش آنچنان اهمیت ندارد در اسلام و قرآن بسیار مهم است.

چرا می گویم که آقای طاهری نجات فرد برایش مهم نیست چون بی حساب مسترهای متخلف و کم ظرفیت تحویل داده، می گوید ما چاره ای نداریم، وقت نیست، باید سیستم گسترده شود، نمی توانیم آزمون بگذاریم، باید همه بیایند، بیشتر مرا به یاد تخم گذاری یک ماهی می اندازد که در یک دوره یکصدهزار تخم میگذارد ولی تنها چند عدد از آنها بالغ می شوند، ایشان تلویحا می گوید مهم نیست چند نفر آسیب ببینند یا از بین بروند، چند نفر بیرون بیایند کافی است، مهم گسترش عرفان حلقه است در حالیکه تک تک افراد مهم هستند و نمی شود از هیچ کسی گذشت و به حسابش نیاورد.

رسیدن به کمال و بازگشت اولیا و انبیا و رویت آن بزرگواران مکانیزم و توضیحاتی دارد که در اینجا جای گفتنش نیست و کار من هم نیست و انشالله اهالی فن در این باب سخن خواهند گفت.

مطالب فوق نقدی بود بر یکی از موضوعاتی که در ترم ششم توسط آقای طاهری مطرح شده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید